Sobota: 15.00 ( Grabówka ), 17.00,

Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30 ( II  niedziela miesiąca - chrzty - 15.00 )

Kancelaria Parafialna jest czynna przez pół godziny po każdej Mszy św.

W środę, w sobotę i niedzielę kancelaria nie przyjmuje.

1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze

2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.

3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem

21 czerwca 2022

19.06.2022r.

1. 1.      Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a przed kościołem po Mszy św. zbiórka kopertowa na dalsze prace w parafii.
  1. 2.      Dzisiaj po Mszach św. błogosławimy samochody.
  1. 3.      Zachęcamy do udziału w  nabożeństwach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała (do czwartku),połączonych z procesją wokół kościoła. W związku z oktawą Msze św. w poniedziałek, środę odprawimy o godz.17.00. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów.
  1. 4.      Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Pragniemy go zakończyć dziękując Bogu za miniony czas, a zarazem prosić o Boże błogosławieństwo na okres wakacji. W związku z tym zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli i wychowawców oraz uczniów naszej szkoły na Mszę świętą:
  • środa godz. 15.00 - klasy VIII SP
  • czwartek godz. 15.45 – klasy I – VII SP
  1. 5.       Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej do spowiedzi św. przed wakacjami:
  • poniedziałek – godz. 16.00 – klasy III
  • wtorek – godz. 16.00 – klasy V
  • środa – godz. 14.00 – klasy VII
  1. 6.       Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na 23 czerwca. Mszę w Święto Gradowe odprawimy w piątek o 17.00.
  1. 7.       W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Arcybractwa Nocnej Adoracji NSPJ w Rodzinie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. 8.   Tydzień temu odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Do Rady „z wyboru” zostali wybrani: Biły Monika, Bizoń Monika, Kuczok Ewa, Proksz Joanna i Rumpel Franciszek. W dniu dzisiejszym kierując się Zasadami Wyborów do Rad Duszpasterskich w Archidiecezji Katowickiej podajemy pełny skład nowej, dwunastoosobowej Rady:

z urzędu: ks. Starosta Jacek – proboszcz, Nowak Halina – katechetka;

z mianowania ks. proboszcza: Golli Henryk, Kłobuch Tadeusz, Korzonek Rafał. Świerczek Beata, Tomanek Mateusz;

z wyboru: Biły Monika, Bizoń Monika, Kuczok Ewa, Proksz Joanna i Rumpel Franciszek

1. 9.      W lipcu objazd chorych odbędzie się przed Odpustem.
  1. 10.  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. 11.  Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – wyłącznie osobiście - przyjmowane będą od 27 czerwca do 17 lipca u państwa Korzonek na ul Asnyka., a na Rowerową u państwa Klimek na ul. Potockiej
  1. 12.  Na czas wakacji przerywamy Peregrynację obrazu św. Józefa. Proszę obraz dostarczyć do środy na Probostwo. Peregrynacje wznowimy po wakacjach.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BOŻE CIAŁO 2021