tel. 32 451 62 11 , 510 646 682

4 kwietnia 2020

Niedziela Palmowa

05.04.2020r.

1. 1.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na cele parafii, wpłacając ją na konto parafialne czy do skarbony w kościele. Wobec faktu celebrowania Eucharystii bez udziału wiernych to nieoceniona pomoc. Pozwala ona pokryć bieżące wydatki. Myślimy jednak ciągle o podjętych zobowiązaniach remontowych naszego kościoła. Ufamy, że mimo trudnej sytuacji wielu z nas, uda nam się kontynuować trwające prace. Wszystkim darczyńcom – raz jeszcze - serdeczne Bóg zapłać!
  1. 2.  Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy
  1. 3.  Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w tej szczególnej modlitwie w waszych Kościołach domowych.
  1. 4.  W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.
  1. 5.  W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele, ale to okazja, by wrócić do tradycji rodzinnego przygotowania koszyczka, który pobłogosławicie przed śniadaniem wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania (zasadniczo uczyni to ojciec lub matka). Tekst będzie także dostępny na naszej stronie internetowej.
  1. 6.  W związku z pandemią koronawirusa za komunikatem ks. Arcybiskupa Wiktora
    i Konferencji Episkopatu Msze św. będą odprawiane w dalszym ciągu bez udziału wiernych.
  1. 7.  By wypełnić przykazanie kościelne o  Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej skorzystamy w tym roku z odpuszczenie grzechów wzbudzając  Akt Żalu Doskonałego. Czyli: dokonamy rachunku sumienia, a potem w skrytości naszych serc serdecznie, z całego serca, z wielkim przejęciem przeprośmy Dobrego Ojca za przypomniane sobie grzechy. Obiecajmy Mu poprawę z nich. Zobowiążmy się do jak najszybszej spowiedzi w konfesjonale (kiedy tylko będzie okazja). Wyznaczmy sobie sami pokutę.
  1. 8.  Komunia Święta musi być tylko Duchową: szczerym, prawdziwym pragnieniem spotkania
    z Jezusem Zmartwychwstały. Prośmy do Boga, aby dał nam łaskę zjednoczenia z Nim.
  1. 9.  Włączajmy się o 20.30 we wspólny Różaniec. ( o 20.15 przypomni nam o tym bicie dzwonu ) Zapalmy podczas modlitwy gromnicę! Niech to całe zło nie oddali nas od Boga, ale przyczyni się do naszej większej więzi z Bogiem i bliźnimi. To przecież na krzyżu Chrystus nas wykupił z grzechów przez swoje cierpienie, mękę. Korzystajmy z licznych transmisji telewizyjnych i radiowych i jednoczmy się duchowo w modlitwie przebłagalnej. Ten niedosyt obecności w kościele niech zrekompensuje nam w przyszłości liczne i gorliwe uczestnictwo w Eucharystii. Może potrzeba zatęsknić za mszą św.? Może ten czas będzie dla wielu odrodzeniem i umocnieniem wiary i miłości do naszego Zbawiciela?

10. Kancelaria parafialna jest nieczynna aż do odwołania. W razie wezwań do chorego (tylko z wiatykiem), pogrzebu, czy też innego ważnego powodu, prosimy o telefon na parafię.

11. Paschaliki – świece na stół wielkanocny można nabyć u księdza.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

NIEDZIELA PALMOWA 2020