- Ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza

O piękno liturgii w naszej parafii dbają ministranci. Ich zadaniem jest służenie przy mszy świętej lub nabożeństwach której mają miejsce w naszym kościele, jak również poza nim. Ministrantem może zostać każdy chłopak, który pragnie służyć Jezusowi w wyjątkowy sposób i chce Mu oddać trochę więcej czasu, niż tylko godzina w niedzielę.

Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą spróbować służby przy ołtarzu na zbiórkę ministrancką w każdą sobotę o 9.00 w Domu Parafialnym.

PAMIĘTAJ !!!

Jeżeli myślisz, że się nie nadajesz, to przyjdź, a my wszystkiego cię nauczymy i pomożemy ci się zmienić na lepsze.

Jeżeli inni mówią, że sie nie nadajesz, to przyjdź i udowodnij im, że się mylą.

STOPNIE AWANSU MINISTRANCKIEGO:

I stopień - Kandydat - dopiero zaczyna swoją przygodę ze służbą liturgiczną ( sutanka + komża) - kl. 1-3

II stopień - Ministrant - pełnoprawny członek służby liturgicznej  (sutanka + komża + kołnierz) - kl. 4-5

III stopień - Starszy Ministrant - ministrant z długim stażem służby (czarna sutanka + komża + pektorał) kl. 6-7

IV stopień - Lektor - ministrant który przyjął sakrament bierzmowania i może czytać Słowo Boże na mszy św. (alba + kolorowe cingulum) kl. 8 i starsi

V stopień - Animator - ministrant który ukończył kurs animatora i dba o formacje młodszych ministrantów (alba + pas i krzyż animatora)

SŁUŻBA I OBOWIĄZKI:

- wszyscy ministranci służą na jednej mszy św. w niedzielę (według porządku grupowego)

- każdy z ministrantów służy na jednej mszy w tygodniu (wybranej przez siebie)

- ministranci klas 1-7 służą dodatkow na mszy szkolnej

- ministranci przygotowujący się do bierzmowania i starsi służą na mszy młodzieżowej

A PO SLUŻBIE:

Ministranci naszej parafii poza służbą, również na inne sposoby spędzają wspólny czas np.:

- wspólne wyjścia na halę i gra w piłkę nożną

- wyjazdy na kręgle

- wyjazdy do kina

- wyjazdy na laserowy paintball

- gra w strategiczne gry planszowe

- gra w logiczne gry komputerowe

- wyjazdy do AquaParku

Bycie ministrantem to dobrze spędzony czas z Bogiem i kolegami na wzrastaniu i stawaniu się lepszym facetem.

HARMONOGRAM SŁUŻBY MINISTRANTÓW

Kliknij powyżej