- Pierwsze Piątki Miesiąca

NABOŻEŃSTWO
PIERWSZYCH PIĄTKÓW MIESIĄCA

Drodzy Rodzice.

Wasze dzieci w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Była to ogromna radość dla nas wszystkich, że ich przyjaźń z Jezusem stała się jeszcze większa. Mając na uwadze pogłębienie tej przyjaźni, razem z Ks. Proboszczem zapraszamy Wasze dzieci do uczestnictwa w Nabożeństwie Pierwszych Piątków Miesiąca.

Jak to wygląda?

Dzieci uczestniczą w każdy pierwszy piątek miesiąca (od października do czerwca)  we Mszy Św. W czasie tej Eucharystii przystępują do Komunii Św. wynagradzającej Panu Jezusowi za wszystkie grzechy, które ranią Jego Serce.

Co Pan Jezus za to obiecał?

"Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy przyjmą Komunię Św. w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów, i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci" - z objawień Małgorzaty Marii Alacoque (1673r.)

Co ze spowiedzią?

Miesięczna spowiedź dla dzieci po Pierwszej Komunii Św. jest zawsze bezpośrednio przed Mszą św. w pierwszy piątek miesiąca. Tak aby każde dziecko mogło być w stanie łaski uświecającej i przystąpić na Mszy do Komunii Św. wynagradzającej.

Jak to będzie?

W naszej parafii dzieci po Pierwszej Komunii Św. otrzymają w pierwszy piątek października swój Sztandar Eucharystyczny, który będą zawsze trzymać w czasie Mszy Św. pierwszo-piątkowych. Dzieci dostaną również specjalne książeczki do wpisywania spowiedzi i uczestnictwa we Mszy. Na koniec w czerwcu dzieci które "zbiorą" wszystkie 9 piątków dostaną dyplom ukończenia Nabożeństw Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca.

Zachęcamy również wszystkich parafian do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Piątków Miesiąca, gdyż ta łaska Boża jest dla każdego, który ulży Sercu Jezusa w Jego męce.

"Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,

nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba".

Święto Dzieci Maryi

Barbórka 2017