- Nocni Adoratorzy

Arcybractwo Adoracji Nocnej
Najświętszego Serca Jezusowego w Rodzinie

W naszej parafii istnieje od 1949 roku ruch modlitewny zwany Bractwem Adoracji Nocnej Najświętszego Serca Jezusowego w Rodzinie, który potocznie nazywamy Nocnymi Adoratorami. Korzenie tego ruchu wywodzą się z Francji z objawień Boskiego Serca Zbawiciela, danych zakonnicy Zakonu Wizytek Marii Małgorzacie Alacoque w XVIIw. Wiemy, że ta święta z nakazu Boskiego Serca stała się propagatorką pierwszych piątków miesiąca w duchu wynagradzającym oraz ustanowienia Święta Serca Jezusowego, które wprowadził papież Pius XI. Ten też papież całym sercem poparł założoną przez o. Mateo Claverley –Bowley, Adorację Nocną w Rodzinie. Ojciec Mateo zwany „spadkobiercą” św. Małgorzaty Marii Alacoque w 1927r., modląc się gorąco w Kaplicy Objawień przed Najświętszym Sakramentem w Para-le-Moniale, został całkowicie uzdrowiony i na życzenie Najświętszego Serca Pana Jezusa założył tę formację modlitewną.

Z Francji w 1934r. ten ruch modlitewny przyjęły siostry Wizytki w Jaśle http://www.jaslo.wizytki.pl

​Głównym celem Adoracji Nocnej w Rodzinie jest wynagrodzenie Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. Sam Boski Zbawiciel prosił św. Marię Małgorzatę, aby wstawała w nocy i towarzyszyła Mu w swej samotności. O. Mateo czuwał w każdy czwartek w nocy. Obowiązkiem członka Adoracji Nocnej jest modlitwa tylko przez jedną godzinę w nocy z pierwszego czwartku na pierwszy piątek danego miesiąca - w wybraną przez siebie godzinę (do wyboru od 21 do 6 rano). Ta godzinna modlitwa wynagradzająca będzie hołdem złożonym Boskiemu Sercu za tych, którzy wstydzą się wyznać Go przed światem, za tych, którzy nie chcą zgiąć kolan przed Nim, za umysły i serca zbuntowane, ośmielające się bluźnić i znieważać Go.

Obecnie Arcybractwo Adoracji Nocnej Najświętszego Serca Jezusowego w Rodzinie w naszej parafii liczy 54 członków. Arcybractwo posiada także swój sztandar.

„Czyż nie ma nikogo kto by zechciał współczuć i wziąć udział w Mojej boleści?”

Pan Jezus do św. Małgorzaty

​„O Boskie Serce Jezusa! Usłyszałem skargę Twej miłości wzgardzonej, oto pragnę ofiarować Ci miłość wynagradzającą!”

o. Mateo

"Adoratorzy, to jakby gwiazdy żywe, które kochają i wynagradzają (...) Modlą się i pokutują w ukryciu własnego mieszkania. (...) Sam Jezus zapala te nocne lampy i pragnie, aby nieustannie płonęły. Miałem świętą odwagę przenieść je z kościoła do sanktuarium rodzinnego." - pisał o. Mateo

Święto Dzieci Maryi

Barbórka 2017