- Odwiedziny chorych i seniorów

DUSZPASTERSTWO CHORYCH I SENIORÓW

Odwiedziny chorych i seniorów w naszej parafii odbywają się w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

Wyjątkami są:

• miesiąc grudzień - odwiedziny przed świętami Bożego Narodzenia
  • miesiąc w którym wypada Wielkanoc - wtedy w Wielkim Tygodniu
  • miesiące lipiec i sierpień - odwiedziny tylko przed odpustem

Kapłani rozpoczynaja obchód o godzinie 8.00 i kończa około godziny 11.00 (w zależności od ilości chorych). Prosimy o cierpliwe oczekiwanie, gdyż z przyczyn oczywistych kapłani nie są w stanie odwiedzić wszystkich o 8.00. Chorzy i seniorzy mogą spokojnie zjeść śniadanie (i wziąć np. tabletki), gdyż nie obowiązuje ich post eucharystyczny.

Dobrym obyczajem jest:

• przygotowanie stolika z białym obrusem oraz świecą na Najświetszy Sakrament, który przyniesie ze sobą kapłan
  • uczestnictwo w modlitwie za chorego pozostałych członków rodziny obecnych akurat                 w dom (oczywiście w miarę możliwości)

Chorych należy zgłaszać przed każdymi odwiedzinami w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie na probostwie.

Ważne jest, aby nie czekać z odwiedzinami chorych dopiero na moment w którym nasi seniorzy podupadną mocno na zdrowiu, ale zgłaszać ich od razu, aby mogli prowadzić regularne życie sakramentalne, mimo braku możliwości fizycznej obecności w kościele. Rodzina i bliscy osoby chorej mają moralny obowiązek zadbać o jej opiekę duchową, zwłaszcza, gdy jej stan zdrowia wyklucza trzeźwe myślenie i świadome decyzje.

W naszej parafii jest również możliwość częstszych odwiedzin chorych z Komunią Świętą. W tym celu należy skontaktować się z panami, którzy pełnią u nas w kościele posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Najświetszego Sakramentu.

Święto Dzieci Maryi

Barbórka 2017