Od 25 maja  wznawiamy przyjmowanie w kancelarii parafialnej o określonych porach:

środa: 8:00 – 9,00;

czwartek: PO WIERCZORNEJ MSZY ŚW.

Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.

19 marca 2020

MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ PIEKARSKIEJ LEKARKI CHORYCH

To już mija tydzień jak w naszej wspólnocie parafialnej na zakończenie Mszy św. modlimy się przed z obrazem MB Piekarskiej. Będziemy to czynić nieustannie aż do dnia wyzwolenia z klęski epidemii. Modlitwy zawsze po ostatniej Mszy św. w danym dniu.

"Niech nas wszystkich w wyznaczonej porze dnia (godz. 20.30) jednoczy modlitwa różańcowa w wiadomych i oczywistych intencjach. Wzywajmy z wiarą wstawiennictwa Tej, która jest Wspomożeniem Wiernych, Uzdrowieniem Chorych, Matką i Królową Pokoju. Prośmy o wyjednanie naszym diecezjanom, parafianom i nam, potrzebnych łask. Niech Matka Boża Piekarska – Lekarka, wędrująca kiedyś do czeskiej Pragi, aby rozprawić się z epidemią, także nas wspomaga, strzeże i prowadzi.: ( cyt. ks. abp W. Skworc )

MODLITWA DO MB PIEKARSKIEJ – LEKARKI

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

NOWE KONFESJONAŁY

NIEDZIELA PALMOWA 2020