W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI: 

Sobota: 15.00 ( Grabówka ), 17.00,

Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30 ( II  niedziela miesiąca - chrzty - 15.00 )

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: Poniedziałek, Środa, Piątek - 7.00,  

Wtorek, Czwartek - 17.00

SPOWIEDŹ:
Poniedziałek-Piątek
- 30 min przed Mszą Św.
Sobota - 16.00-17.00
Niedziela i Święta - 6.30 - 7.00

Kancelaria Parafialna jest czynna przez pół godziny po każdej Mszy św.

W środę, w sobotę i niedzielę kancelaria nie przyjmuje.

1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze

2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.  

3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem 

 

 

Adres:
ul. Pogrzebieńska 2
44-360 Lubomia
tel. 32 451 62 11 ,

e-mail:

Numer konta:
18 8469 0009 0012 5224 2000 0001 dopisek : darowizna na cele kultu religijnego

3 grudnia 2020

RORATY - EUCHARYSTIA AUTOSTRADĄ DO NIEBA

TYDZIEŃ I

10 października 2020 roku, Kościół ogłosił błogosławionym piętnastoletniego chłopca, Czcigodnego Sługę Bożego Carlo Acutisa. Warto poznać historię jego krótkiego życia wypełnionego radością codziennego przyjmowania do swego serca Jezusa w tajemnicy Eucharystii.

Carlo urodził się w Londynie 3 maja 1991 roku. Gdy jego rodzice powrócili do Włoch, zamieszkali w Mediolanie. Od najmłodszych lat wielką radością dla Carla była Msza święta. Jego dojrzała wiara oraz gorące pragnienie serca, by przyjąć Pana Jezusa, sprawiły, że stało się to możliwe, gdy miał zaledwie siedem lat. Od wczesnego dzieciństwa codziennie był na Mszy świętej, by przyjąć Pana Jezusa i z Nim przeżywać kolejne dni swego życia. Spowiadał się co tydzień. Jego program, który z całym oddaniem realizował, był następujący: Być zawsze zjednoczonym z Jezusem - oto mój plan na życie. Pragnął żyć z Jezusem, wszystko czynić dla Niego i w Nim trwać jak szczep w winnym krzewie (por. J 15, 1-11). Eucharystię nazywał drogą do Nieba, dlatego chętnie adorował w kościele Najświętszy Sakrament.

Bardzo ukochał Matkę Jezusa, lubił modlić się na różańcu i to Niepokalanej nieustannie dziękował za dar życia w czystości. Mówił, że Matka Boska to jedyna kobieta jego życia i dodawał, że modlitwa na różańcu to najbardziej romantyczne spotkanie, jakie odbywa. Jego ojciec Andrea Acutis oraz mama Antonia coraz bardziej odkrywali, że ich syn został przez Boga wybrany, aby być świadkiem Jezusa dla swoich koleżanek i kolegów. Oni sami, patrząc na niezwykle pobożnego syna, starali się pogłębiać swoją wiarę.


Zdjęcia

BOŻE CIAŁO 2021

LUBOMIA TROCHĘ LAT WSTECZ

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
169 0.056648969650269