CZWARTEK:  PO  WIERCZORNEJ  MSZY ŚW.

Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych.

6 lipca 2020

APOSTOLSTWO CHORYCH

W poniedziałek, 6 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będzie ona miała inną formę. Zapraszam wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Dzień wcześniej, 5 lipca, o godz. 21.00, Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję Trwam, poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Proszę i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą.

Tegoroczna Pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 5. roku nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem, w Komunii świętej oraz w sakramencie chorych.

Proszę także Księży naszej Archidiecezji, aby – stosując wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego, na prośbę chorych i ich rodzin – kontynuowali duszpasterstwo chorych, towarzysząc im sakramentalnie i przekazując miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.

Drodzy Chorzy! Zachęcam do udziału w pielgrzymce, do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych oraz proszę o wytrwałą modlitwę, ofiarowanie cierpień i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich.

Wszystkim chorym, ich rodzinom i bliskim oraz duszpasterzom błogosławię.

Abp Wiktor Skworc

NOWE KONFESJONAŁY