Od 25 maja  wznawiamy przyjmowanie w kancelarii parafialnej o określonych porach:

środa: 8:00 – 9,00;

czwartek: PO WIERCZORNEJ MSZY ŚW.

Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.

22 czerwca 2020

APEL O MODLITWĘ

Apel o modlitwę z Przedsiębiorcami i za Przedsiębiorców

1. W niedzielę 21 czerwca br. po raz piąty obchodzony będzie w PolsceDzień Przedsiębiorcy,ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 r. Uchwała ta głosi, że: „Uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwojugospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości.”.

Z okazji tego Dnia na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza Święta w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców. Organizatorami są: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Nie mogąc z powodu kwarantanny uczestniczyć w tym ważnym religijnie i społecznie wydarzeniu, serdecznie proszę – duchowieństwo i wiernych świeckich-o modlitwę za przedsiębiorców w tym trudnym dla nich czasie doświadczania skutków stanu epidemicznego.

2. Razem z Przedsiębiorcami dziękujemy za działania Rządu RP wzakresie ochrony
iratowania gospodarki i przedsiębiorczości w sytuacji kryzysu, za kolejne tarcze antykryzysowe, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w tym pracodawców i pracobiorców.

Prośmy o dary Ducha Świętego dla Przedsiębiorców, aby, roztropnie korzystając
z programów pomocowych państwa, w imię społecznej solidarności zachowywali miejsca pracy; aby nigdy nie działali na niekorzyść pracowników co do warunków świadczenia pracy i płacy. Wspierajmy wszystkich, których miejsca pracy są zagrożone. Ochrona ekonomicznie najsłabszych, sprawiedliwość, równomierne rozłożenie materialnych kosztów zmagania się z ekonomicznymi skutkami stanu epidemicznego, są dzisiaj szczególnym wymogiem solidarności i miłości społecznej.

3. Pamiętając, że dzisiaj wykonywanie zawodu Przedsiębiorcy jestszczególniewymagające, zachęcam do modlitwy z Przedsiębiorcami i za nich, aby mężnie podejmowali nowe wyzwania jakie niesie dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza w skali lokalnej i globalnej. Wśród nich niezmiennym wyzwaniem pozostaje troska o pracobiorców i ich rodziny poprzezzgodne budowanie współpracującej wspólnoty, ukierunkowanej na dobro wspólne.

W tym szczególnym dniu modlitwy za Przedsiębiorców, otoczmy ich tarczą modlitwy
i wołajmy do Boga za wstawiennictwem Jasnogórskiej Królowej Polski: „Matko, uproś! Matko, ubłagaj! O Maryjo,nasza Matko- przyczyń się za nami!”

+Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP

Katowice, 20 czerwca 2020 r.

NOWE KONFESJONAŁY

NIEDZIELA PALMOWA 2020