Od 25 maja  wznawiamy przyjmowanie w kancelarii parafialnej o określonych porach:

środa: 8:00 – 9,00;

czwartek: PO WIERCZORNEJ MSZY ŚW.

Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.

19 czerwca 2020

NOWY KOMUNIKAT KURII KATOWICKIEJ

KOMUNIKAT

Jak informowaliśmy w komunikacie z dnia 15 czerwca br., w związku z pozytywnym wynikiem na COVID-19 u jednej z osób pracujących w Kurii Metropolitalnej w Katowicach, stosownie do obowiązujących przepisów i zarządzeń służb sanitarno-epidemiologicznych, kwarantanną zostali objęci pracownicy Kurii, którzy mieli bezpośredni kontakt ze wspomnianą osobą.

W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji,  wspomniani pracownicy zostali poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2. W wyniku tych badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej (bp Grzegorz Olszowski). W konsekwencji sanepid nakazał zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt.

Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Jej decyzją kwarantanną zostali objęci także Metropolita katowicki, Biskupi pomocniczy, Arcybiskup Senior i inni.

O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej”. Kuria pozostaje nieczynna do odwołania.

W najnowszym dokumencie z dnia 18 czerwca br., który został przesłany do parafii archidiecezji katowickiej, abp Skworc zachęcił do modlitwy w intencji wszystkich chorych i zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto po raz kolejny zwrócił się z apelem „o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych”.

Wszystkie informacje podawane są na bieżąco na stronie www.archidiecezjakatowicka.pl

ks. dr Tomasz Wojtal
rzecznik Metropolity katowickiego

Katowice, 19 czerwca 2020 r.

NOWE KONFESJONAŁY

NIEDZIELA PALMOWA 2020