Sobota: 15.00 ( Grabówka ), 17.00, Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30

Kancelaria parafialna nie będzie czynna aż do odwołania. W razie wezwań do chorego, pogrzebu, czy też innego ważnego powodu, proszę o telefon: 32 451 62 11.

28 maja 2020

NOWE KONFESJONAŁY

Na koniec okresu wielkanocnego z łaski Bożej w naszej parafii zostały zainstalowane dwa nowe konfesjonały. To w nich dokonuje się największa relacja między Bogiem a człowiekiem. To tutaj są odpuszczane przez Boga grzechy. Odtąd konfesjonały na zawsze będą służyły naszej wspólnocie parafialnej. Wierzymy głęboko, że te konfesjonały staną się drogą do zbawienia każdego, kto będzie przyjmował Miłosierdzie Boga.

We wtorek 26 maja w naszej świątyni przez ks. Proboszcza zostały poświęcone nowe konfesjonały w których będziemy wzbudzać akt żalu za nasze grzechy, przyjmując konkretną pokutę.

W tym czasie warto przypomnieć sobie słowa św. Siostry Faustyny, która w

swoim Dzienniczku mówi :

Dziś powiedział mi Pan: Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja krew i woda, która wyszła z serca Mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w Moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie Mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych.

Pamiętajmy, że w konfesjonale zawsze czeka na sam Bóg, który przysłonięty kapłanem uzdrawia naszą duszę.

KOLĘDNICY MISYJNI

ŚWIĘTA 2020