Godz.: Sobota: 17.00, Niedziela: 7.00, 8.45 (Grabówka), 10.00, 15.30

W TYGODNIU MISJI ŚWIĘTYCH KANCELARIA BĘDZIE NIECZYNNA

25 marca 2020

KOMUNIA W TYM ROKU

INFORMACJE NA TEMAT TEGOROCZNEJ  PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. RODZICE MOGĄ UZYSKAĆ W BEZPOŚREDNIM KONTAKCIE Z KS. KATECHETĄ MICHAŁEM LUB  KOMUNIKUJĄC SIĘ PRZEZ WHATSAPP .

Z ZARZĄDZENIA KS. ARCYBISKUPA Z DNIA 25.03.2020

VII. Uroczystość Pierwszej Komunii św.
1.    Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

2.    Po Wielkanocy:
a.    wariant I: jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
b.    wariant II: jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

3.    Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

4.    Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

5.    Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich opinie.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

NOWE KONFESJONAŁY