W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI: 

Sobota: 15.00 ( Grabówka ), 17.00,

Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30 ( II  niedziela miesiąca - chrzty - 15.00 )

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: Poniedziałek, Środa, Piątek - 7.00,  

Wtorek, Czwartek - 17.00

SPOWIEDŹ:
Poniedziałek-Piątek
- 30 min przed Mszą Św.
Sobota - 16.00-17.00
Niedziela i Święta - 6.30 - 7.00

Kancelaria Parafialna jest czynna przez pół godziny po każdej Mszy św.

W środę, w sobotę i niedzielę kancelaria nie przyjmuje.

1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze

2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.  

3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem 

 

 

Adres:
ul. Pogrzebieńska 2
44-360 Lubomia
tel. 32 451 62 11 ,

e-mail:

Numer konta:
18 8469 0009 0012 5224 2000 0001 dopisek : darowizna na cele kultu religijnego

22 lipca 2019

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ AD 2019

W mocy Bożego Ducha

Dzień I

Lubomia - Bargłówka

Chrześcijanin „ochrzczony Duchem i ogniem” doświadcza zbawczej obecności Boga i odnawia relacje z bliźnimi.

"Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: „Cóż mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie”. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę."( Łk 3,10-18)

 

Chrześcijanin zostaje w Eucharystii zanurzony w Duchu Świętym i ponownie doświadcza zbawczej obecności Boga. Radość taka prowadzi jednocześnie do dziękczynnej modlitwy i głębokiego pokoju oraz do łagodności. Bliskość Pana ma  więc także konsekwencje w relacjach z bliźnimi.  Odnowiona relacja z Panem Bogiem przekłada się na odnowioną relację z bliskimi. Dokładniej wskazuje na to orędzie ewangelii. Jan Chrzciciel wylicza jakie mają być „owoce nawrócenia”, sprowokowane bliskością Boga. Te słowa Jana w zamyśle św. Łukasza skierowane są oczywiście do każdego z wierzących. Ukazane są tu trzy przykładowe dzieła pokutne:

  • miłość wobec potrzebujących, pomoc drugiemu, wzajemna troska o siebie ( dzielenie się „suknią” i „żywnością”);
  • wyrzeczenie się bezkompromisowego wykorzystywania innych ( warto podkreślić, że Jan nie nakazuje celnikom zmienić swojej „pracy”, lecz mówi, aby byli uczciwi w jej wykonywaniu);
  • wyrzeczenie się przemocy i zachłanności na pieniądze (również żołnierze nie muszą zmieniać swego zawodu, wystarczy, że zmienią siebie).

Wszyscy, którzy nie potrafią postępować w ten sposób, są nieużyteczni jak plewy i nie mają nic wspólnego z ogniem Bożej miłości.


Zdjęcia

BOŻE CIAŁO 2021

LUBOMIA TROCHĘ LAT WSTECZ

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
169 0.065277814865112