W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI: 

Sobota: 15.00 ( Grabówka ), 17.00,

Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30 ( II  niedziela miesiąca - chrzty - 15.00 )

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: Poniedziałek, Środa, Piątek - 7.00,  

Wtorek, Czwartek - 17.00

SPOWIEDŹ:
Poniedziałek-Piątek
- 30 min przed Mszą Św.
Sobota - 16.00-17.00
Niedziela i Święta - 6.30 - 7.00

Kancelaria Parafialna jest czynna przez pół godziny po każdej Mszy św.

W środę, w sobotę i niedzielę kancelaria nie przyjmuje.

1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze

2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.  

3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem 

 

 

Adres:
ul. Pogrzebieńska 2
44-360 Lubomia
tel. 32 451 62 11 ,

e-mail:

Numer konta:
18 8469 0009 0012 5224 2000 0001 dopisek : darowizna na cele kultu religijnego

22 maja 2018

WAŻNA INFORMACJA PRAWNA !!!

- Ochrona danych osobowych -

30 kwietnia wszedł w życie "Dekret ogólny w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim". Dekret został wydany przez Konferencję Episkopatu Polski i jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską. Na jego podstawie w ostatnich dniach zostały wydane szczegółowe zalecenia, które każda parafia jest zobowiązana przestrzegać.

W związku z tym od dnia dzisiejszego obowiązywać będą następujące zasady, które dotyczą bezpośrednio parafian:

  • wszelkiego rodzaju dokumenty (np. świadectwa chrztu, zaświadczenia dla chrzestnych) można wydać wyłącznie osobie, której te dane dotyczą, a także prawnym opiekunom jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, lub prawnie ustanowionemu pełnomocnikowi. Zatem kancelaria parafialna nie będzie już wydawała żadnych dokumentów rodzicom osób pełnoletnich, współmałżonkom czy innym krewnym. Dokumenty będziemy wydawać za okazaniem dowodu osobistego bądź innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.
  • Jeżeli ktoś mieszka bardzo daleko i nie ma możliwości osobistego odebrania dokumentów, wówczas parafia może przesłać dokument na prośbę zainteresowanego wyłącznie na adres parafii jego miejsca zamieszkania, skąd można go odebrać osobiście po okazaniu dowodu osobistego.
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w Kościele nie jest wymagana, jeżeli ich gromadzenie i przetwarzanie wynika z przepisów prawa kanonicznego, czyli każda osoba, która zwraca się do parafii np. w sprawie chrztu, ślubu, prosi o wsparcie o charakterze charytatywnym, itp. jest świadoma, że jej dane będą przetwarzane.
  • Bez zgody wolno zamieszczać informacje, które wynikają z obowiązku kanonicznego, np. zapowiedzi przedślubne.
  • Bez zgody można także podawać informacje, które zgodnie z miejscowym zwyczajem są podawane do publicznej wiadomości, np. wykaz intencji mszalnych, informacje o osobach ochrzczonych, o osobach, które zawarły związek małżeński, o pogrzebach, darczyńcach – chyba że ktoś zastrzega, by takie informacje nie zostały podane.
  • Wolno zamieszczać fotografie, które stanowią relację z wydarzeń o charakterze publicznym, a także zdjęcia osób, które sprawują funkcje publiczne.

ks. Piotr


Zdjęcia

BOŻE CIAŁO 2021

LUBOMIA TROCHĘ LAT WSTECZ

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
169 0.063759088516235