W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI: 

Sobota: Grabówka  - 17.00,

Niedziela: 7.00, 10.00, 15.30 ( II  niedziela miesiąca - chrzty - 15.00 )

Boże Narodzenie i Wielkanoc - 7.00 (6.30), 8.45, 9.00 i 11.00

W DNI POWSZEDNIE:
Poniedziałek, Środa, Piątek, Sobota - 7.00,  

Wtorek, Czwartek - 17.00 ( od IV do IX - godz. 18.00 )

SPOWIEDŹ:
Poniedziałek - Sobota
 - 30 min przed Mszą Św.
Niedziela i Święta30 min przed Mszą Św.

PONIEDZIAŁEK (po MSZY ŚW ) - 7.30 - 8.00

WTOREK I CZWARTEK   - 16.00 - 17.00

W środę, piątek oraz w sobotę i niedzielę kancelaria nie przyjmuje.

1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze

2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.  

3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem 

 

 

Adres:
ul. Pogrzebieńska 2
44-360 Lubomia
tel. 32 451 62 11 ,

e-mail: lubomia@katowicka.pl

Numer konta:
18 8469 0009 0012 5224 2000 0001 dopisek : darowizna na cele kultu religijnego

22 czerwca 2025

SŁOWO KS. BISKUPA

KOMUNIKAT O REKRUTACJI
DO WYŻSZEGO ŚLĄSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W KATOWICACH

Drodzy Diecezjanie!

Z wdzięcznością wobec Boga, który nieustannie powołuje ludzi do swojej służby, pragnę przypomnieć o trwającej rekrutacji do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Dla młodych ludzi jest to czas otwierania serc na głos Pana, który mówi: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” (J 15,16) a dla naszej wspólnoty diecezjalnej to czas łaski.
W związku z tym, proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę o liczne  i dobre powołania do kapłaństwa z naszej diecezjalnej wspólnoty. Moją prośbę kieruję przede wszystkim do duszpasterzy, rodziców, członków wspólnot i grup parafialnych - módlmy się o odwagę i duchowe rozeznanie dla młodych ludzi, którzy słyszą w swoich sercach głos powołania do kapłaństwa, ale potrzebują wsparcia, by z wiarą i miłością nań odpowiedzieć.

Z serca dziękuję wszystkim osobom, które od lat otaczają nasze seminarium modlitwą, w różny sposób je wspierają oraz troszczą się o formację przyszłych kapłanów. Dziękuję rodzinom, które otwierają się na dar powołania swoich synów do służby Bogu i ludziom w kapłaństwie. Dziękuję kapłanom i wychowawcom seminaryjnym, którzy towarzyszą młodym w rozeznawaniu drogi życiowej.

Wszystkim młodym, którzy zadają sobie w tych dniach pytanie, czy nie wybrać studiów i formacji w seminarium duchownym, pragnę zadedykować słowa skierowanie przez Jezusa do Szymona Piotra: „Wypłyń na głębię. Nie bój się, odtąd ludzi łowić będziesz”(Łk 5,4.10).

Zgłoszenia do Seminarium Duchownego Archidiecezji Katowickiej będą przyjmowane do 31 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych wstępnym rozeznaniem powołania zapraszam na rozmowę z księżmi formatorami. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl (zakładka: Rekrutacja 2025/2026).

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

† Marek Szkudło

Administrator

Archidiecezji Katowickiej

 


Zdjęcia

BOŻE CIAŁO 2026

RORATY 2025

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
172 0.065460205078125