Ksiądz Biskup Marek Szkudło udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 20 czerwca 2025 roku
Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Biskup prosi o modlitwę w intencji chorych i cierpiących oraz o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.